Mieszkanie w rosyjskim stylu | mebleiwyposazenie | e-blogi.pl
Blog mebleiwyposazenie
Mieszkanie w rosyjskim stylu 2014-09-21

Urządzenie wnętrza w rosyjskim stylu to wspaniały wybór dla tych, którzy nie stronią od luksusu, przepychu i odcieni koloru złotego wszelkich elementów wystroju. Taka stylizacja może pasować nie tylko do pałaców lub olbrzymich domów, ale może też zostać wykorzystana w małym domku lub mieszkaniu. Wszystko będzie zależało od odpowiedniej kompozycji mebli, barw i dodatków.
W stylu rosyjskim podstawą są eleganckie ciemne drewniane podłogi i meble, sprawiające wrażenie ciężkich. Można takowe nabyć na pchlich targach lub w sklepach z antykami. Warto też zwracać uwagę na stare zniszczone meble tego typu, bo przecież zawsze można poddać je renowacji, a meble tego typu nie mają wysokich cen.
Wnętrze w stylu rosyjskim odznacza się bogatym wzornictwem i bogatymi zdobieniami. Musi być gruby dywan z klasycznym wzorem. Pasują tu ciężkie dębowe drzwi (oczywiście mogą myć drzwi tańsze - z okleiną imitującą naturalny dąb).
Ważne są odpowiednio dobrane kolory w naszym wnętrzu. Głównie do wystroju używa się odcieni beżu, brązu i oczywiście złota. Ściany najlepiej aby pozostały białe (będzie nieco lekkości, bo nie można całkowicie "przytłoczyć" mieszkania). Można oczywiście wprowadzić kilka kolorowych akcentów (ceramika, typowo rosyjski samowar, ładna zastawa, kieliszki, kryształy etc.).
Nie może zabraknąć odpowiednio upiętych, bogato ozdobionych firan i zasłon, pięknych serwet, serwetek, obrusów i koronek. Ponadto kryształowy żyrandol, lampy i lustra w złoconych ramach, piec lub kominek wyłożony zdobionymi płytkami.
Nie można z niczym przesadzić, najważniejsza jest harmonia i klasa. Ważne, by dobierając wszelkie elementy naszego wystroju zachować odpowiednie proporcje (między przestrzenią, ciężkimi meblami i dodatkami). Ma być bogato i z przepychem, ale w duchu piękna i elegancji. 

 
 

 


Źródła:
http://162581.ua.all.biz/#!prettyPhoto/0/
http://blogporta.pl/aranzacja-wnetrz/urzadz-mieszkanie-z-porta-jak-urzadzic-mieszkanie-w-stylu-rosyjskim/
http://www.houzz.com/photos/4290910/Regal-Palace-traditional-bedroom-other-metro
http://kaskab.blogspot.com/2013/01/rosyjskie-cudenko.html
http://gavarit.blox.pl/2012/12/Rosyjskie-mieszkanie-w-rosyjskim-filmie.html
http://www.salon.ru/


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]